Judo lastele | Tule trenni judo

 

 Judo lastele | Tule trenni judo

Judo lastele | Tule trenni judo
IMAN
JUDO  SPORDIKOOL
imanjudokool@gmail.com      Vilisuu 7  Tallinn
                           Tel +372 55575466                      

 

SAMBO JUDO Iman Fight Club
 
MMA JIU - JITSU

Judo Kohtunikud

 

Kohtunikud Sports, otsene juhtimine spordivõistlusi poolt kehtestatud reegleid. Tase otsustades sportlik sõltub teadmisi kohtunike eeskirjad sport, võime neid kasutada, nõuete järgimisega Sport eetika (erapooletuse, usaldusväärsuse, legitiimsus, ja teised.), Samuti oma kogemusi, kogemused. Sport refereeing on ette nähtud haridus- mõju osalejate ja pealtvaatajate. (Encyclopedia)

Kohtunik Kohtunik (ladina. Vahekohtunik «vahekohtunik"), Kohtunik? (Eng. Kohtunik, alates Lat. Viidata? «Omistada" ja "kohtunik") - isik, kes kontrollib käigus spordisündmus, neutraalsest vaatenurgast. Kohtunik annab signaali, et alustada ja lõpetada võistlus, kontrollpunktid, lööb tulemused sportlased. Kohtunik tagab ka, et ajal spordiga sportlased, osalejate ja teiste isikute (treenerid, pealtvaatajad ja nii edasi. D.) järgima reegleid konkurentsi ja vajadusel määrata karistus reeglite rikkumise. Ilma refereeing ei tee midagi tõsist konkurentsi.

Võistlused Judo ei saa eksisteerida ilma aus ja sõltumatu kohtuvõim. Selleks, et tagada nende terviklikkus ja sõltumatus kohtunik on kohustatud osa võtma teket ja hooldus kõrged kohtunikueetikakoodeksite ja isiklikult nendele standarditele vastavad.

Kohtunik igas olukorras tuleb säilitada inimväärikuse, väärtuste tema auks, vältida kõike, mis kahjustaks asutuse õigusasutuste, kahjustada mainet kohtunike ja seavad kahtluse alla tema erapooletuse ja sõltumatuse otsustades võistlused judo.
 
Development Kohtunikud reegleid.

Kohtulik reeglite Rahvusvahelise Judo Föderatsiooni (IJF) on arenenud paljude aastate jooksul. Muudatused reeglid on vajalikud ja paratamatu, et Judo jääb dünaamiline ja atraktiivne spordiala. Välised tegurid, nagu rahvusvahelistumise judo kogu maailma, sealhulgas Judo olümpiamängudel tekkimist naiste sport judo, tehnoloogia areng, eriti televisioon ja Internet, esitada oma nõuded ja mõjutas reegleid.

Oluline on uurida ajalugu ja areng reeglite Judo. Ülevaade muutustest reeglite ajaloos Judo aitab teil mõista, kui palju ja kui kiiresti muuta refereeing. Kui me teame, põhjus eeskirjad ja tausta oma välimust, et on suur tõenäosus, et see reegel on korralikult mõista ja kohaldada.
 
Kodus

Varasematel aastatel Judo Jaapanis, enne sihtasutuse IDF 1951., Tülid prefektuurides ja riiklike turniirid Jaapanis, traditsiooniliselt kaevata ainult omaniku kõrgeima astme Judo. Sellised suured meistrid vaieldamatu eksperdid pärast aastaid kestnud uuring viidi läbi sekkumiseta otsustades ja hindamise alternatiivsete kaks pool kohtunikud (kohtunikud).

Vastutus ja au olla valitud kohtunik, peeti kõrgeim autasu. Jaapani Judo kogukond vaidlusi vastu need otsused tegelikult ei olnud. Otsused, mida paljud eksperdid tunnistavad küsitav, enamik neist on kirjeldatud kui "juhuslikku".

Tänapäeval spordialasid nagu sallivus üksikute taju on raske, eriti väljaspool Jaapanit. Universal nõue on täna "enamuse otsuse kolmes ametlikus kohtunikud."

Varasematel aastatel kestuse lahing andis neile võimaluse veeta kuni ühe maadlejate ei oma lõpliku otsustav tulemus. Kokkutõmbed pikkus 20 minutit olid ühised. Kuna otsustav hindamise olid sagedasemad juhib. Kõik Jaapani Championship 1948 andis kaks koostööd meistrid. Neil päevil, määramise meetodit võitja viimases juhib koosolekut oli hääletamise süsteemi.
 
Vajadus kirjutatud konkursitingimustele

Alates esimesest Kõik Jaapan Championship 1930. ja 1948. aastani ei olnud ametlik kirjalik reeglite saadaval inglise või prantsuse keeles.

Kuid tekkega IDF ja kiire levik Judo üle maailma, vajaduse selgete, kirjalike konkurentsireeglite arutleti põhjalikult kogu maailmas ja eriti Euroopas, kus oskused ja võimed Judo tugevalt edasi arenenud. Rahvusvahelised turniirid toimusid Euroopas ja mujal maailmas alates 1948

See sai selgeks, et rahvusvahelise mõistmise ja õigel tõlgendamisel, kohtu- eeskirju tuleks määratleda viisil, mis võimaldaks kõik oma universaalselt tajutav.

Vastuseks rahvusvahelistele nõuetele ja peatse kavatse Jaapani Judo Föderatsiooni hoida 1st World Judo meistrivõistlused Tokyo 1956., Kodokan Judo võistlusmääruste sõnastati ja kirjutatud 1948., ametliku ingliskeelse tõlke.

Need reeglid olid parandatud 1951, 1955 ja uuesti 1961. aastal, et kajastada muutuvaid asjaolusid ja tingimusi, mis on seotud kiire levik Judo maailma.

Aastal 1960 kongressil IJF Pariisis aasta 3. maailmameistrivõistlustel, Euroopa Judo Föderatsiooni vastu uutele eeskirjadele. Kuigi need muutused olid kohe ei võetud, et on vaja ühtlustada refereeing ja rahvusvaheliste tõlgendus on tunnustatud.
 
Traditsioon versus Evolution

Pärast lisamise Judo aasta olümpiamängudel Tokyos 1964. Selle tutvustamise sport, on vaja edasisi muutusi sai selgemaks arendada Judo Olympic välimus täna.

Küsimus on asjakohane kaalukategooriad oli Olympic nõue, mis tuli lahendada, kuigi ajal, idee lükkasid paljud kaalukategooriate traditsiooniliselt mõtlemisega eksperdid.

Paljud eksperdid usuvad, et Judo ei ela sellist lagunemist traditsioone. Opositsioon rahvusvahelise üldsuse Judo üle kaalukategooriate rühmadesse traditsioonilise ja progressiivse ning avatud arutelu. Aga areng võitis. Tegelikult IDF oluliselt suurenenud nende arv ja osalemine rahvusvahelistel võistlustel, kus kasv arvu kaalukategooriate 3-5 ja lõpuks 7 1979. aastal avatud kategooria on endiselt raames peetud Maailma meistrivõistlused täiskasvanute seas, kuid mitte hulgast juuniorid ja olümpiamängudel.

Judokat Jaapanist ja kogu maailmas suhtuda suhtes traditsioonilised aspektid judo, Jigoro Kano asutaja sätestatud (nt Bow).

MFD tuleb järgida traditsioone minevikus, vaid ka jätkata arengut sport.

Sest Võitlus Judo on kõige atraktiivsem publikule, kõik sündmused IDF, eriti levimus televisioonis üle maailma, reegleid ja esitamise eest võitleb oluline roll. Eriti ajal mainekama rahvusvahelistel võistlustel, maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel.
 
Uus suund

Aastal 1965, Charles Palmer, tuntud inglise judoka, kes oli üks esimesi, kes külastas rahvusvahelise osakonna Kodokan, teine ​​sai president IJF ajal IJF Congress Rio de Janeiro, Brasiilia, aasta 4. World Cup. President kinnitas kohtunikekogu koosneb Mr. Jacobus Nauwelaerts de Vanus Hollandist, Mr. Teizo Kawamura Jaapanist ja ise.

Aastal 1967, kohtu- Komisjoni koosoleku Salt Lake City, Ameerika Ühendriigid, ajal 5. World Championship. Aastal 1967, Kongress kiitis heaks IDF rahvusvahelise õigusalase struktuuri ja positsiooni. Alates sellest ajast on IDF kasvanud arvu kaalukategooriad kuni 5 pluss absoluutne kaalukategoorias. Seega IJF heaks kiitnud loomine IJF kohtunik allkomitee, mis hiljem kasvas Mr. John Osako Ameerika Ühendriigid, kui esimees hr Horst Wolf Saksa Demokraatliku Vabariigi ja Mr. Shoichi Shimizu, kes asendas hr Kawamura, kui esindaja Jaapanis.

See võeti vastu universaalne kriteerium eksami, esimest kohtuniku litsentsi MFD toimus ajal 7. maailmameistrivõistlustel Ludwigshafen, Saksamaa, aasta september 1971.
 
IJF Kohtunikud komitee

Peamine eesmärk õigusalase Komitee IDF polnud eraldiseisvaid liidu liikmed, ja universaalse esindatus Judo.

See komisjon on võtnud oma koha struktuuri IDF, edasiseks arenguks vilistatakse, et kajastada vajalikud muudatused IDF ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee. Ta tutvustas eeskirjade muudatusi tasakaalustatud ja süstemaatiliselt, jätkates areng judo. See oli eriti oluline, kuna MFD on kasvanud väike arv liikmeid 17 riigis siiani umbes 200 Missioon rahvuslike spordialaliitude esindatud kõikidel kontinentidel.

Aastal 1979, Dr. Shigeyoshi Matsumae Jaapanist sai 3. presidendi MFD ja MFD juhtimise restruktureeriti lisada kohtusüsteemi komisjoni Sport komisjon Haridus komisjoni ja rahandus komisjonile. Alates sellest ajast, vilistamine Komisjon koosneb viiest direktorid ja määratud liikmetest, üks igast Continental Liidus. Direktor Iga komitee valib kongress.

Kohtunikud komiteed tegutsemisaasta jooksul on seadnud kõrged ja kriteeriumid kandidaatide IJF kohtuniku litsentsi. See viis, mida Olympic sport Judo on teeninud maine aus ja pädev refereeing.
Roll kohtute Komisjon

Lisaks oma tähtsat ülesannet uurida kandidaatide Kohtunikud Komisjon tegutseb kõik 5 kontinendil on seminaride ja kohtuliku kontrolli olemasolu kvalifitseeritud kohtunikud üldse oluline rahvusvahelistel võistlustel.

Treenerid pidevalt parandada füüsilist vormi, kiirus ja tehnilisi oskusi maailma parim Judokat. On ilmne, et kohtunik peaks samuti parandada nende võimet asjatundlikult ja õigesti hinnata sportlased.

Esmane probleem on see, et eliit sportlased väärivad parimat soovitajat tagada õiglane otsustades, et saada meister.

Viimase 50 aasta jooksul pärast 1. maailmameistrivõistlustel Tokyos, kohtute vaadatakse korrapäraselt läbi. Sa pead olema kindel, et judo võitleb hoitakse kindlas ja positiivse sportliku viisil huvitav maailm meedia, sponsorite ja pealtvaatajaid, kes toetavad sporti.
 
Varajane muudatusi kohtunike reeglid
1950

Keelatud valus kael ja jalad
1960

Standardiseerimine kohtunike Jaapani sõnavara.
Kohtunik ühtne judogi asendada ülikond ja lips
1965


Sissejuhatus 3 kaalukategooriad, pluss Absolute
1967

Kasv kaalukategooriad kuni 5, lisaks Absolute
Hand signaal, kui Hajime tühistatud

Tõstetud vibud osalejate suhtes Kohtunik enne ja pärast mängu.
1972


Sissejuhatus 1-meetrine punane ohuala ja 2,5-meetrine turvatsoon
Kasutusele kaasava tulemustabel hinnanguid ja karistusi, kui kohtunik andmeid
1974


Kasutusele osalise hindamise Yuko ja Koka ja osaline karistuse Shido ja Chui.

See võimaldas kohtunikud ja pealtvaatajad järgida otsuste tegemise protsessis, kui need tekivad. Enne seda, kui kohtunik ja kohtunike pidi meeles pidada kõiki meetmeid, kogu kohtumise, kuni otsuse lõpus hooaeg. 8 minutit poolfinaali ja finaali 10 minutit.

See algatus on täidetud tugevat vastuseisu ekspertide arv, kes usuvad, et osalejad ei ole enam eesmärk on saavutada selge võidu ippon. Kuid hilisemad algab statistika tõestada vastupidist.

Karistused võitlemiseks teadmatusest, Shido ja Chui juhtis sportlased olema aktiivsed ja rünnak kogu kohtumise.
Sellest ajast alates suunaja roll on muutunud selgemaks, kuna lubati muuta kohtuniku otsus, kui nad mõlemad on sama seisukohta.
1974


Praktika kui kohtunik venis nii sportlased hoides serva tööala, tagasi keskele, on tühistatud.

Alati tundus päris naljakas, sest Kohtunik ei pruugi olla alati piisavalt füüsilist jõudu selle ülesande üksi ja tihti ta vajas abi kahe küljekohtunikena.

Isegi sel juhul, lavalaudadele see ikka oli heidutav ülesanne. See oli üks vabandusi, miks naised ei saa olla kohtunik alates ei ole piisavalt võimas, et seda teha.
1974


Kestus vasteid tõsteti 6-8 minutit poolfinaali ja finaali kuni 10 minutit.

Kui tie väiksema poole karistusest automaatselt võitja.
1975


Praktika kui osaleja oli põlvili, kui nad saavad Keikoku tühistati. Samuti tühistati seisis kuni põlvili vajadusel täitke judogi.
1976


Juhend karistusi ebaseadusliku tegevuse, kirjeldati üksikasjalikult, tuues selle ühtlasema kujul.

Sportlik võimalus judoka maa pärast heideti "Sild" oli keelatud, tunnistades valatud väärib kõrgeima hinnangu.

Maandumata "Sild" oli potentsiaalselt ohtlikud kaela või pea judo.

Kui üks osalejatest oli võimeline püsti oma vastase selili, tuleb hagi on peatatud meeskond mate.

Kuni selle ajani, lõppaeg, koosolekul ei olnud automaatne, kui kohtunik ütles Mate. Kella peatada kohtunik oli lisaks öelda Dzhikan. Alates 1976. aastast on meeskond mate Kohtunik ühendas mõlemad meeskonnad lõpetada tegevus matil ja kella peatada.
1978


Ohtlik praktika viskamine tugineda peaga matt, püüdes teha sellist viskab kui uchimata, Harai goshi või makikomi, tekitanud suurt muret maailma judo. Mõned osalejad said seljaaju vigastus, mis mõnel juhul pani neid alatiseks. Katsed need meetmed, et karistada kohese diskvalifitseerimise (Hanskoku Mac).

Tol ajal võeti kasutusele "tervist korda", kus on maksimaalselt 5 minutit, et aidata kannatanu.

See privileeg hakkas kuritarvitada tulevikus, see reegel on tühistatud.
1978


Kui seotakse skoor, praktika automaatne võitja väljakuulutamist madalaima karistus tühistatakse ja kohtunik taas, enamus 3, hakkas võitja määramiseks.
1979


Kasv kuni 7 kaalukategooriad, pluss Absolute. Teine uus algatus oli see periood kehtestamine judogi kontrolli enne vabanemist kohal matil. Kriteeriumide väljatöötamiseks lubatud mõõtmiseks suurust judogi. Pikad juuksed oleks pidanud kindlalt kinnitatud ja on defineeritud värvi T-särgid naistele.

Ühe aastaga, mis näitab taset sportlane vöö asemele ainult punane või valge vöö. Hiljem võeti kasutusele, et osaleja peab kandma kaks vööd, üks, mis kinnitab tema tasemele ja vastavad punase või valge.
1980


Esimene naiste maailmameistrivõistlustel toimus New York, USA
1981


Esimene naine Kohtunik sai kohtuniku litsentsi "A" Asian Games, Clare Hargrave, Uus-Meremaa.
 
Järgnevad muudatused (keskel 80-ndatel, 90-ndatel)
Capture jalad

Keelatud, kui tulemus ei ole kohe ilmselged
Karistus


Kohe ümber samaväärne hindamise ja kajastatakse tulemustabelis
5 sekundit:


See on maksimaalne aeg, et osalejad võiks jääda ohtlik tsoon ilma rünnata või kaitsta vastu valdamise, kuni karistuse.
Arstiabi

Võimaldab lihtsalt 2 ülevaatus
Viskab välja
serva mat:


Viska hinnata, isegi kui vastane on samm turvatsoon ajal visata. See muutus on olnud väga populaarsed, kuna võimaldab meil hinnata reaalset tegevust läbi ilma vaadates, milliseid meetmeid ei saa arvestada, sest piiri ületamist süül viskamine.
Kami Basami (käärid):

See vana tehnikat ohtlikuks tunnistatud ja keelatud.
Tulemustabel:


Uus horisontaalne struktuur tulemustabeli esitleti ja võeti väga hästi vastu, sest Ta aitas publikul paremini mõista praegust ära ühe poole igal ajal võitlema.
Identifitseerimine


See võeti kasutusele seljas tagasi wrap tuba Olympic sportlane lühend rahvuse ja nimi.

See on parandanud esitluse osalejate ja lubatud vaatajaid kergemini jälgida võitlust ja võitja määramiseks.
Värv judogi


Parandada meelelahutus ja kasvavate televisioon võeti kasutusele sinine ja valge judogi (1997).
 
Viimased muudatused - uue sajandi (2000ndad).
2000


Peetumisaeg vajalik ippon vähenes 30 sekundit kuni 25 sekundit
2003

Viimases numbris täna kohtunik kirjutatud reeglid.

Karistus Hansoku - Mac jaoks katse Kawazu Gake (viskamine oma)
2003

Lisaaeg Golden Score
2003


Tühistamine karistused ja Chui Keikoku. Igasugust keelatud tegevus jagati Shido ja Hansoku-make.
Shido 4 = Hansoku-make.
2003

Uued reeglid vibud osalejatele.
2006


Tühistatud punane ohuala. Tatami nüüd ainult kaks värvi. Seega tühistatakse karistuse Shido, 5 sekundit punases tsoonis.
2006


Eeskirjad võitlevad serval matt. Tegevus tõesti nii kaua, kui vähemalt üks kehaosa sportlased vööndites vaeva. "(Põhimõte on sarnane kasutatakse Ne-waza).
2009


Tühistatud Coca tulemus. Muid kriteeriume hinnangute muutumatuks.
Seega esimene Shido ei kajastu tulemustabel.
2010


Keeld otseste rünnakute ja blokeerides relvad (käsi) vööst allapoole. Karistus Hansoku-make. Erandid - skrestnye grip vasturünnaku alanud ja jätkuv tehnoloogia.
2010

Ametlik kasutusele videovalve.
2010


Sisestades Golden Casting kõik hinnangud, kohtunikud deklareeritud võitlus maa ja salvestatud tulemustabelis on salvestatud. Varem Golden peagi uue koosoleku.
2010

      
JUDO SAMBO IMAN FIGHT CLUB MMA JIU - JITSU